Czwartek, 26 listopada 2015. Imieniny Leona, Leonarda, Lesławy

Orlikowe lodowisko zaprasza od soboty


2012-12-21 17:01:53 (ost. akt: 2012-12-21 14:50:14)
W ubiegłym sezonie orlikowe lodowisko w Pasłęku odwiedziło 7 tysięcy osób

W ubiegłym sezonie orlikowe lodowisko w Pasłęku odwiedziło 7 tysięcy osób

Autor: archiwum SP nr 3
Młodzi pasłęczanie nie mogą się już doczekać otwarcia orlikowego lodowiska. Pomimo drobnych kłopotów technicznych (związanych z wymianą sieci energetycznej przy ul. Sprzymierzonych), mrożenie tafli przebiega bez zakłóceń.
— Nad rurkami musi być co najmniej 5 cm lodu — mówiła w miniony wtorek Grażyna Lewandowska, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2. — Na pewno w ciągu najbliższych dni uda się to osiągnąć, chociaż - przyznaję - opady śniegu trochę nam przeszkadzają.
Jeżeli nic nieprzewidzianego się nie stanie, w sobotę lodowisko powinno już być otwarte. Podobnie, jak w ubiegłym sezonie, do godz. 15 z białego orlika będą korzystali uczniowie pasłęckich szkół.

— Oczywiście, w tym czasie uczniowie nie płacą ani za wstęp na lodowisko, ani za wypożyczenie łyżew — podkreśla pani dyrektor. — Również w czasie ferii zimowych dzieci i młodzież będą się mogli ślizgać za darmo. Jednorazowo z lodowiska może korzystać do 40 osób.


Po godz. 16, za 45-minutową frajdę na lodowej tafli dzieci do lat 10 płacą 1 zł, ich opiekunowie - 2 zł (zgodnie z regulaminem najmłodsi łyżwiarze sami nie mogą korzystać z lodowiska), dzieci od 11 lat, młodzież szkolna i studenci (za okazaniem legitymacji) - 2 zł i dorośli - 3 zł.
W dni powszednie lodowisko jest dla wszystkich otwarte w godz. od 16 do 20, a w soboty i niedziele - od 11 do 20 (z przerwą od 14 do 16). W piątki i soboty istnieje możliwość wydłużenia działalności lodowiska do godz. 22 jeśli będzie więcej niż 15 chętnych (dorosłych) do ślizgania się.
Przy orlikowym lodowisku działa też wypożyczalnia. Na chętnych czeka 100 par łyżew w różnych rozmiarach. Ich wypożyczenie na godzinę kosztuje 2 zł. Jeżeli ktoś chce naostrzyć własne łyżwy musi zapłacić 3 zł. W ubiegłym sezonie wypożyczalnia miała prawie 2, 2 tysiąca klientów.

gog

Źródło: Dziennik Elbląski

Dostęp do Reportera, ciekawych wywiadów, obszernych reportaży oraz 40 innych czołowych portali w Polsce. Dołącz do czytelników ceniących dobrą informacje. Zarejestruj się w PIANO już teraz KLIKNIJ TUTAJ

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages