W meczu na szczycie Polonia przegrała z Orłem 0:1

2014-04-21 17:15:00(ost. akt: 2014-04-21 16:23:08)

Autor zdjęcia: Michał Skroboszewski

W meczu na szczycie drugiej grupy V ligi lider Polonia Pasłęk przegrał z Orłem Janowiec Kościelny 0:1. Jedyną bramkę w tym spotkaniu strzelił Bartosz Szczypiński w 79. minucie. Dla Polonii to pierwsza porażka w rundzie wiosennej oraz druga w całych rozgrywkach.
Aż dziewięć goli obejrzeli kibice w Młynarach. Nie bez znaczenia dla przebiegu meczu Syreny z Ossą Biskupiec Pomorski był fakt, że goście od 22. minuty grali w dziesiątkę, bo czerwoną kartką został ukarany Marcin Kulesza. Kiedy schodził z boiska, jego drużyna przegrywała tylko 0:2, ostatecznie gospodarze wygrali aż 8:1.
— Nasze zwycięstwo mogło być okazalsze, w 79. min rzutu karnego nie wykorzystał Maciej Brzozowski — mówi trener Syreny Paweł Karpowicz.
Punkty stracili Błękitni Orneta, którzy nie wykorzystali atutu własnego boiska w spotkaniu z Unią Susz przegrywajac 1:2. Wszystko zaczęło się zgodnie z planem, bo już w 11. min gospodarzy na prowadzenie wyprowaził Karol Skibicki. Unia wyrównała jeszcze przed przerwą, a zwycięstwo zapewnił jej Krzysztof Jarząb.

JK

• Concordia II Elbląg — GKS Stawiguda 0:2
(0:1)
0:1 — Dekert (3), 0:2 — Ślimak (51)

• Polonia Iłowo — Radomniak Radomno 1:3 (1:0)
1:0 — Dunajski (15), 1:1 — Górzyński (47), 1:2 — Grabowski (70), 1:3 — Ciepliński (90)

• Syrena Młynary — Ossa Biskupiec Pomorski 8:1 (4:0)

1:0 — Brzozowski (2), 2:0 — Czarnik (5), 3:0, 4:0 — Brzozowski (33, 35 karny), 5:0 — Bednarczyk (48), 6:0 — Korzeb (54), 7:0 — Matulewicz (83), 7:1 — Żulczyk (87), 8:1 — Matulewicz (83); czerwona kartka: Kulesza (Ossa)

• Orzeł Janowiec Kościelny — Polonia Pasłęk 1:0 (0:0)

1:0 — Szczypiński (79)

• Zalew Frombork — Tęcza Miłomłyn 2:1 (2:0)

1:0 — Niedużak (8), 2:0 — Jeziorski (25), 2:1 — Kiljański (57)

• Jeziorak Iława — Grunwald Gierzwałd 1:1 (0:0)

1:0 — Kresin (40), 1:1 — ???

• Kormoran Zwierzewo — Ewingi Zalewo 2:2 (2:2)

1:0 — Sokołowski (10), 1:1 — ??? (17), 2:1 — Koszewski (35), 2:2 — ??? (42)