Polonia Pasłęk - Stomil II Olsztyn 3:1. Awans na 5 miejsce po dobrym meczu

2015-03-22 14:04:10(ost. akt: 2015-03-22 14:07:08)

Autor zdjęcia: Michał Skroboszewski

Ten mecz miał zostać rozegrany jesienią ub. roku, ale na prośbę gospodarzy został przełożony na pierwszy dzień wiosny. Stomilowi II nadal nie wiedzie się na wyjazdach. W tym sezonie nie wygrali żadnego meczu na obcym terenie i nie inaczej było w Pasłęku.

Gospodarze, wzmocnienie w zimowej przerwie przez czterech piłkarzy (Jacek Rosenau, Jacek Czerniewski, Mateusz Włodarczyk, Paweł Rogoz), byli zespołem, który nadawał ton grze. Już w 3. min Polonia mogła objąć prowadzenie, ale piłka po strzale Tomasza Augustyńczyka trafiła w słupek. W pierwszej połowie kibice nie doczekali się goli.
Po przerwie nadal stroną atakującą byli pasłęczanie, którzy w 75. min prowadzili 2:0. Wcześniej, bo w 71. min zawodnik gości Szymon Iwaszko, za faul w polu karnym na Radosławie Lenarcie, ujrzał czerwony kartonik, a gospodarze otrzymali rzut karny. Wykonawcą był sam poszkodowany, ale jego strzał z 11 metrów obronił bramkarz Michał Przyborowski.

Stomil II, chociaż grał w osłabieniu, to na 10 minut przed końcem strzelił kontaktowego gola. Losy spotkania rozstrzygnęła bramka Patryka Kowzana, który sfinalizował podanie Kamila Piotrowskiego. Po tej wygranej Polonia awansowała na 5 miejsce w tabeli.

12. Motor Lubawa 20 19:22
13. DKS Dobre Miasto 20 21:28
14. Stomil II Olsztyn 19 31:35
15. Pisa Barczewo 18 19:31
16. Victoria Bartoszyce 4 14:52

Źródło: Dziennik Elbląski